TÜYAP FUARCILIK, İSTANBUL, ADANA, BURSA, KONYA, DİYARBAKIR VE SAMSUN’DA BULUNAN FUAR MERKEZLERİNE 2018 YILINDA ERZURUM’U EKLEDİ…

TÜYAP FUARCILIK, İSTANBUL, ADANA, BURSA, KONYA, DİYARBAKIR VE SAMSUN’DA BULUNAN FUAR MERKEZLERİNE 2018 YILINDA ERZURUM’U EKLEDİ…

Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinin başında gelen Erzurum, tarihte ticari ve askeri yolların kavşak noktasında yer alan ve bölge ekonomisine katkı sağlayan stratejik bir konuma sahiptir. Şehrin İpek Yolu üzerinde olması, ekonomi alanında gelişmesini sağlamakla birlikte ticari anlamdaki önemini de ortaya koymaktadır. Ekonomisi başta tarım olmak üzere, hizmet ve inşaat sektörlerine dayanmaktadır. Şehir ekonomisine pozitif ivme kazandıran Palandöken Kayak Merkezi Türkiye’nin ve dünyanın yeni cazibe merkezlerinden birisi olmuştur.
TÜYAP Fuarcılık Türkiye’nin doğusunda zengin kültürel mirasından beslenen Erzurum’da, gelişen sektörlere öncülük etme ve bölge ekonomisine katkı sağlama hedefi ile yedinci fuar merkezi olan Tüyap Erzurum-Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’ni Ocak 2018 itibari ile bünyesine katmıştır.
  
TÜYAP ERZURUM- RECEP TAYYİP ERDOĞAN FUAR MERKEZİ 2018 YILINDA BÖLGEDEKİ BÜYÜK BULUŞMALARA EV SAHİPLİĞİ YAPTI…

Tüyap Erzurum, Kitap Fuarı ile Açılış Yaptı

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile 8-13 Mayıs 2018  tarihleri arasında  ilk kez düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı önde gelen yayınevi ve yazarları ağırlayarak 101.298 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.
202 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda 40 kültür etkinliği düzenlendi.6 gün boyunca düzenlenen etkinlikler ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı.
Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı 2. Yılında 9 gün boyunca, 27 Nisan-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında kitapseverleri ağırlayacak.
 
 Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Bölgedeki Büyük Buluşması

Kitap Fuarı ile açılış yapan Tüyap Erzurum, Erzurum Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile T.C Tarım ve Orman Bakanlığı, Erzurum Valiliği,  Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü ve KOSGEB’in destekleri ile  19-23 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlediği Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarları ile Erzurum’da fuarcılık sektörüne yeni bir soluk getirecek kaliteli bir işe daha imza attı.
Fuarlar kapsamında  Doğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden çiftçiler, sektör temsilcileri ve Tüyap Yurtdışı Bölge ofislerinin çalışmaları sonucu Azerbaycan, Gürcistan, İran’dan alım heyetleri ağırlandı. Fuarları 33.787 sektör ilgilisi ziyaret etti.
Bu yıl 18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarlarda, Tüyap Erzurum sektörün bölgedeki 2. buluşmasına ev sahipliği yapacaktır.
 
2019’DA 12 FUAR PROJESİ
Doğu Anadolu Erzurum EV’leniyoruz  
21-24 Mart 2019
Doğu Anadolu Erzurum Mobilya
Doğu Anadolu Erzurum Kişisel Bakım ve
 Kozmetik Fuarı
Doğu Anadolu Erzurum İnşaat 2019  
11-14 Nisan 2019
Doğu Anadolu Erzurum Gayrimenkul Fuarı
Doğu Anadolu Erzurum Kent Fuarı
Doğu Anadolu Erzurum 2. Kitap Fuarı 27 Nisan-5Mayıs 2019
Kış ve Doğa Turizmi, Turizm Yatırımları ve
Ekipmanları Fuarı
 
20-23 Haziran 2019
Doğu Anadolu Erzurum Doğa Sporları, Avcılık,
Spor Alet ve Ekipmanları ve Hobi Fuarı
Doğu Anadolu Erzurum 2.Tarım Fuarı  
18-22 Eylül 2019
Doğu Anadolu Erzurum 2.Hayvancılık Fuarı
Gurme 2019 Doğu Anadolu Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 9-13 Ekim 2019
 
Evlenenler ve Evini Yenileyenler Bu Fuarda Buluşuyor

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından T.C. Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan Doğu Anadolu – Erzurum EV’leniyoruz, Doğu Anadolu - Erzurum Mobilya ve Doğu Anadolu - Erzurum Kişisel Bakım ve Kozmetik Fuarları 21-24 Mart 2019 tarihleri arasında eş zamanlı olarak Tüyap Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
Erzurum’da ilk kez düzenlenecek olan bu Fuarlarda evlilik sürecinde ihtiyaç duyulan tüm ürün ve hizmetlerin, yenilik ve güncel tasarımların ilgili ziyaretçilere tek çatı altında tanıtılmasını hedefleniyor.

İnşaat, Gayrimenkul ve Kent Fuarları ile İnşaat Sezonu Açılıyor

Tüyap Anadolu Fuarları Anonim Şirketi tarafında eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İnşaat, Gayrimenkul ve Kent Fuarları 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Tüyap Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
Erzurum’da nisan ayı ortasında açılan inşaat sezonuna hazırlık niteliği taşıyan fuarlarda;  izolasyondan tesisata, boyadan vitrifiye ürünlerine, çatı ve cephe kaplamalarından mutfak ve banyoya, kapı ve pencereden ısıtma soğutma sistemlerine, doğalgaz ekipmanlarından tesisat ve yalıtıma, kent mobilyaları park bahçe düzenlemelerinden belediye ihtiyaçlarına kadar yüzlerce ürün sergilenecek, geniş konsepti ile ziyaretçilerin tüm beklentilerini karşılayacaktır.

Kış Şehri Erzurum’da Kış ve Doğa Turizmi Fuarı

Tüyap Anadolu Fuarları Anonim Şirketi tarafından düzenlenecek olan Kış ve Doğa Turizmi, Turizm Yatırımları ve Ekipmanları Fuarı ve Doğu Anadolu Erzurum Doğa Sporları Avcılık, Spor Alet ve Ekipmanları ve Hobi Fuarı, 20-23 Haziran 2019 tarihleri arasında eş zamanlı olarak  Tüyap Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
Fuarlarda yerli ve yabancı telesiyej ve teleferik üreticilerinin, kayak ve snowboard firmalarının, kış ve doğa sporu ekipmanları üreticilerinin, kış ve dağ otellerinin, dağcılık ekipmanları üreticilerinin ve sektördeki sivil toplum kuruluşlarının bir araya getirilmesi planlanmaktadır. Turizm sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere tanıtmayı hedefleyen ve özellikle kış turizmi ve doğa turizmi yenilikleri konusunda büyük bir adım atılmasına destek olmayı amaçlayan, bölgede ve ülkemizde önemli bir yere sahip olan sektörün ürün ve hizmetlerini kapsayan teknolojik yenilikler, ekipman ve donanımların sergileneceği fuarlarda yurtiçinden ve yurtdışından gelen sektör temsilcileri, katılımcı firmalar ile bir araya gelerek sektörle ilgili yatırımlar yapabilme, yeni teknoloji ve ekipmanlar ile tanışma imkanı bulabileceklerdir.
Fuarlar, yılın beş ayı kayak yapmaya elverişli, Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından tescilli pistlere sahip, kar kalitesi ile de dünyanın en önemli kayak merkezlerinden olan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi başta olmak üzere, üzere Bursa Uludağ, Kayseri Erciyes, Bolu Kartalkaya, Kocaeli Kartepe, Kars Sarıkamış ve diğer bölgelerdeki sektör ilgililerine sektörel gelişmeleri göstermesi açısından büyük önem taşımakta olup, bölge yatırımlarına da ışık tutacaktır.

Anadolu Mutfağı’nın Eşsiz Lezzetleri Erzurum GURME Fuarı’nda Tanıtılacak

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından düzenlenen Gurme 2019 Doğu Anadolu Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı 9-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap Erzurum-Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
Bölgede ilk kez düzenlenecek olan fuarda Erzurum’a ve Doğu Anadolu Bölgesi’ne has yemekler ziyaretçilere tanıtılacak, oteller,  zincir marketler, restoranlar ve catering firmaları ticari ilişkilerini geliştirme imkanı bulabileceklerdir.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN